به وبلاگ تابستانه خوش آمدید
اوقات خوشی را در تابستان برایتان آرزو دارم
قالب وبلاگ
اوّلین قدم اخلاص این است ،که از آن چه در دست مردم است مایوس و نا امیدنباشی و فقط توجّه ات به خداوند متعال باشد.
[ سه شنبه 31 مرداد 1391 ] [ 05:02 ق.ظ ] [ زهرا طوقانی پور ] [ نظرات ]

ضرب المثل:

چه هیزم تری فروختم؟!

هیزم چوب خشکی است که در گذشته و حتّی امروزه نیز در بعضی از روستاها به عنوان سوخت اصلی جهت ایجاد گرما مورد استفاده بوده است. شاخه های درختان پس از قطع شدن،خیس و مرطوب هستند، امّا مّد تی که در برابر گرمای آ فتاب قرار بگیرند رطوبت آنان از بین می رود و تبدیل به هیزم مناسب می گردند. در صورتی که هیزم مر طوب باشد، به شدت ایجاد دود  می کند و موجب بد طعم شدن غذا و آ لوده شدن هوای اتاق و آشپز خانه می شود.چون خشک کردن چوب ها در مقابل ،آن هم به مقدارزیاد،نیاز به زحمت و فضایی وسیع دارد.و بعضی از هیزم فروشان خود را به زحمت و درد سر نمی اندازند و هیزم ها را تر می فروشند و خدا می داند که چه به سر مشتر ی می آید.

کاربرد:

این مثل معمولا وقتی به کار می رود که فردی بدون علّت مشخص با ما دشمنی یا بد رفتاری کند، در این صورت به نشانه ی گله و شکایت می گوییم:"مگر من به تو چه هیزم تری فروختم؟!"

 


[ سه شنبه 31 مرداد 1391 ] [ 03:03 ق.ظ ] [ زهرا طوقانی پور ] [ نظرات ]
حضرت علی (ع) فرمودند:(ملاک و معیار قبولی عبادت،فقط نیت خالص می باشد.)
[ دوشنبه 30 مرداد 1391 ] [ 05:29 ق.ظ ] [ زهرا طوقانی پور ] [ نظرات ]
عزیزان تا پایان شهریور فرصت دارید ، سوالات را در قسمت نظرات ارسال کنید پس نگران نباشید،به مسافرت بروید و شاد باشید.
[ دوشنبه 30 مرداد 1391 ] [ 04:30 ق.ظ ] [ زهرا طوقانی پور ] [ نظرات ]

1-نام پرنده ای   که برای حضرت سلیمان خبر آورد چه بود؟

2-نام زنی که در شهر سبا حکومت می کرد چه بود؟

3-مردم شهر و ملکه به جای خداوند یکتا چه چیزی می پرستیدند؟

4-چه کسی گفت من تخت سبا را در یک چشم به زدن حاضر می کنم؟

5-چرا ملکه ی سبا پاهای خود را برهنه کرد؟

6-سلیمان به او چه گفت؟

7-پایان داستان  سبا چه شد؟


[ دوشنبه 30 مرداد 1391 ] [ 02:30 ق.ظ ] [ زهرا طوقانی پور ] [ نظرات ]
از حضرت علی نقل شده،که در بعضی اعیاد فرمودند:(شاید در این جا مقصود عید فطرباشد)جز این نیست که آن روز،عید است برای آن کس که خداوندروزه را قبول کرده باشد و به نماز هایش پاداش داده باشد،و بدان هر روزی که تو در آن معصیت  خدا را در آن نکنی،آن روز برای تو عید  می باشد . عید شما عزیزان مبارک.
[ یکشنبه 29 مرداد 1391 ] [ 02:30 ق.ظ ] [ زهرا طوقانی پور ] [ نظرات ]

(قسمت آخر ترجمه ی سوره ی نمل وداستان حضرت سلیمان)

سلیمان گفت:"ای بزرگان! کدام یک از شما تخت او را برای من می آورید، پیش از آن که به حال تسلیم نزد من آیید.؟"

فرد نیرومندی که دانشی از کتاب(آسمانی)داشت.گفت:من"پیش از یک چشم به هم زدن آن را نزد تو خواهم آورد.!"و هنگامی که سلیمان تخت راپا بر جا دید گفت:" این از فضل خداست،تامرا آزمایش کند،آیا من شکر او را به جا می آورم.و یا کفران می کنم؟هر کس شکر کند به نفع خود شکر می کند.چرا که پروردگار من بی نیاز و بخشنده است.سلیمان گفت: تخت او را نا شناس سازید.ببینم آیا او متوّجه می شود.و یا ازکسانی است که هدایت نمی شود؟! هنگامی که ملکه ی سبا آمد به او گفته شد آیا تخت این گونه بوده؟او گفت:"گویا خود آن است و ما پیش از این هم آگاه بودیم و اسلام آورده بودیم و( سلیمان) واو را از آن چه  غیر از خدا می پرستید،باز داشت. به او گفته شد:"داخل قصر شو"!هنگامی که نظر به آن افکند پنداشت نهر آبی است و ساق پاهای خود را برهنه کرد سلیمان گفت:"این آب نیست،بلکه قصری ا ست از بلور شفاف" ملکه گفت:پروردگار! من به خود ستم کردم؛ و اینک باسلیمان به خداوندی که پروردگار جهانیان است اسلام آوردم.


[ یکشنبه 29 مرداد 1391 ] [ 02:14 ق.ظ ] [ زهرا طوقانی پور ] [ نظرات ]
هر کس شب عید را (شایدمقصودشان عید فطرو یا نیمه ی شعبان) را احیا بگیرد قلبش نمی میرد،روزی که قلب ها می میرند.(بر گرفته از کتاب منتخب احادیث).التماس دعا
[ شنبه 28 مرداد 1391 ] [ 03:04 ق.ظ ] [ زهرا طوقانی پور ] [ نظرات ]

قسمت سوم ترجمه ی آیه  ی 28 تا آیمان آخر 36.

 این نامه را ببرو آن را برآنان بیفکن.سپس برگرد.ببین آن ها چه عکس العملی نشان می دهند.(ملکه ی سبا) گفت:"ای اشراف"نامه پر ارزشی به سوی من افکنده شده این نامه از سلیمان است .(( به نام خداوند بخشنده ی مهربان)توصیه من این  است  که نسبت به من برتری جویی نکنیدو به سوی من آیید.نظر خودرادر این امر مهّم به من بازگو کنید. ملکه سبا گفت:من درباره ی هیچ کارمهمّی،بدون حضور و مشورت شما تصمیم نگرفته ام آنان گفتند:"ما دارای نیروی زیاد و قدرت جنگی فراوان هستیم ولی فرمان با توست .ببین چه دستور می دهی.ملکه گفت:((من  اکنون جنگ را صلاح نمی دانم))هدیه گرانبهایی برای آنان می فرستم تا ببینم ،فرستادگان من چه خبری می آ ورند،هنگامی که (فرستاده ی ملکه سبا) نزد سلیمان آمد،و گفت:می خواهید مرا با مالی کمک کنیدو فریب دهید؟! آن چه خدا به من داده،بهتر است از آن چه به شما  داده ؛بلکه شمایید که با هدیه هایتان شاد می شوید.به سوی آنان باز گردو اعلام کن.با لشکریانی به سراغ آنان می آییم.و آنان را از سرزمین خود با ذلت بیرون  می کنیم.


[ شنبه 28 مرداد 1391 ] [ 02:58 ق.ظ ] [ زهرا طوقانی پور ] [ نظرات ]
بهترین عبادت صبر و انتظار،فرج است
[ جمعه 27 مرداد 1391 ] [ 02:57 ق.ظ ] [ زهرا طوقانی پور ] [ نظرات ]

قسمت دوم ترجمه ی سوره ی نمل از آیه ی 19 تا آخر آیه ی 27

سلیمان جو یای حال پرندگان شد و گفت)): چرا هد هد را نمی بینم آیا او از غا یبان است؟!)) به یقین او را کیفر شدید خواهم داد،مگر آن که دلیل روشنی برای من بیاورد چندان درنگ نکرد که ( هد هد  آمد و گفت:من بر چیزی آگاهی یافتم که تو به آن آگاهی نیافتی؛ )من از سرزمین (( سبا)) خبری برای توآورده ام  زنی را دیدم که بر آنان حکومت می کند و همه چیز  به او داده شده،(به خصوص) تخت سلطنتی بزرگی دارد. او و قومش را دیدم. که برای خورشید سجده می کنند.نه برای خدا آنان از راه حق باز داشته از این رو هدایت نشمی شود.سلیمان گفت:( تحقیق می کنیم،ببینیم آیا راست گفتی؟ یا از دروغگویان هستی.)


[ جمعه 27 مرداد 1391 ] [ 01:47 ق.ظ ] [ زهرا طوقانی پور ] [ نظرات ]

[ پنجشنبه 26 مرداد 1391 ] [ 10:11 ق.ظ ] [ زهرا طوقانی پور ] [ نظرات ]
امام محمّد باقر(ع) فرمودند:همانا اجر و پاداش انسان خوش اخلاق،هم چون اجر و پاداشی است ، که خداوند به شخص روزه دارو نمازگزا ر عطا می فرماید.التماس دعا.
[ پنجشنبه 26 مرداد 1391 ] [ 01:35 ق.ظ ] [ زهرا طوقانی پور ] [ نظرات ]

قسمت اوّل ترجمه ی سوره ی نمل از آیه ی 14 تا 18

عزیزان مطابق با سی دی که در مدرسه دیدید،ترجمه ی سوره ی نمل از کتاب قرآن کریم به ترجمه ی آقای قمشه ای در چهار قسمت در چهار روز برای شما می نویسم و سپس سوالاتی در روز پنجم در وبلاگ مشاهده می کنید.شما عزیزان پاسخ سوالات را در قسمت نظرات ارسال کنید ،تا جایزه های شما ارسال گردد.

ما به داود و سلیمان دانشی عظیم دادیم و آنان گفتند:ستایش مخصوص خداوندی است که ما را بر بسیاری از بندگان مو منش برتری بخشید و به سلیمان وارث داود شدو گفت:" ای مردم! زبان پرندگان به ما تعلیم داده شده،واز هر چیز به ما عطا گردیده به یقین این فضیلت آشکار است ".لشکریان سلیمان،از جن  انسان وپرند گان نزد او گرد آوری شدند، آن قدر زیاد بودند که باید توقف می کردند تا به هم ملحق شوند.(سپس حرکت کردند) تا به سرزمین مور چگان رسیدند. مور چه ای گفت:(( ای مورچگان به لانه های خود بروید،تا سلیمان و لشکریان شما را پایمال نکنند در حالی که نمی فهمیدند)) سلیمان از سخن او تبسمی کرد و خندید و گفت:"پروردگارا! شکر نعمت هایت را که بر من و پدرم ارزانی داشته ای به من الهام کن، توفیق بده تا عمل صالحی که موجب رضای  توست انجام دهم،مرا به رحمت خود در زمره ی بند گان صالحت وارد کن.

 


[ پنجشنبه 26 مرداد 1391 ] [ 01:27 ق.ظ ] [ زهرا طوقانی پور ] [ نظرات ]
امام صادق (ع)فرمودند:که صبر در این آیه مقصود صیام(روزه)است.هر گاه به شخصی مشکل شدیدی وارد شد. پس روزه بگیرد، همانا خدای عز و جل فرموده است،استعانت بجویید به وسیله صبر،یعنی با روزه گرفتن از خداوند کمک و یاری طلبید. (بر گرفته از کتاب منتخب احادیث). التماس دعا.
[ چهارشنبه 25 مرداد 1391 ] [ 06:27 ق.ظ ] [ زهرا طوقانی پور ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

تعداد کل صفحات : 6 :: 1 2 3 4 5 6

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
< src=http://flashmanavi.persiangig.com/madahiflash2/helei-zemzeme.swf width=133 height=110 type=application/x-shockwave-flash wmode="transparent">

كد موسیقی برای وبلاگ


WeblogSkin

href=


href="h/java/hadis/04.js">
www.20Tools.com -->

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

src="http://www.webmaster.iran-forum.ir/tools/clock/23.js">

href="http://www.webmaster.iran-forum.ir/tools/clock">ساعت فلش
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic